vakcina.gif (22273 bytes) VAKCINA VANGUARD 5/LCD

Vakcina šunų imunizavimui prieš mėsėdžių marą, adenovirusinį hepatitą, paragripą, leptospirozę, parvovirusinį enteritą. Pakeistos rūšies gyvas virusas. Leptospira bakterinas.

TIK ŠUNIMS

PRODUKTO APRAŠYMAS: Vanguard 5/L skirta sveikų šunų vakcinavimui nuo šunų maro (CD), šunų infekcinio hepatito, kurį sukelia adenovirusas (CAV-1), nuo respiracinio susirgimo, kurį sukelia šunų adenovirusas (CAV-2), nuo šunų paragripo virusinės infekcijos (CDI), nuo šunų parvovirusinės infekcijos (CPV) ir leptospirozės, kurią sukelia Leptospira canicola ir L. icterohaemorrhagiae. Vakcinos Vanguard 5/L komponentai yra susilpninti virusų CD, CAV-2 štamai, virusas CPI ir CPV, išaugintas paruoštoje šunų ląstelinėje linijoje. CPV antigenas buvo susilpnintas, naudojant žemą, silpną pasažavimą per šunų ląstelinę liniją ir šis pasažavimo laipsnis turi imunogenetines savybes atmesti motininius antikūnius. Vakcina išleidžiama liofilizuotoj formoj inertinėse dujose vietoje vakuumo. Bakterinas, susidedantis iš inaktyvuotų nepakeistų L. canicola ir L. icterohaemorrhagiae kultūrų, vartojamas kaip skiediklis.

SUSIRGIMŲ APRAŠYMAS:

SAUGUMAS IR EFEKTYVUMAS: laboratoriniai tyrimai parodė, kad Vanguard 5/L apsaugo šunis nuo CD, ICH, CAV-2, respiracinio susirgimo, CPI, CPV infekcijų ir leptospirozės, sukeltos L. canicola ir L. icterohaemorrhagiae, ir antigenai nesikerta imunologiškai. Taip pat vakcina CAV-2 kryžmiškai apsaugo nuo ICH, kurį sukelia CAV-1. Antigenas CAV-2 Vanguard vakcinose naudojamas kaip papildymas CAV-1 dėl svarbaus pranašumo. Kai kurios CAV-1 vakcinos gali sukelti nepageidautinas reakcijas, tame tarpe stabilias inkstų infekcijas, uveitą (iridociklochorioiditus), ragenos padrumzlėjimą ("žydra akis"), kurių nebūna naudojant vakciną CAV-2. Be to, CAV-2 štamas Vanguard vakcinose specialiai atrinktas, kad nebūtų onkogeninių adenoviruso savybių. Tyrimai, atlikti SmithKline Beecham Animal Health parodo, kad CAV-2 apsaugo ne tik nuo ICH, bet ir nuo respiracinio CAV-2 susirgimo. Nors paprastos CAV-1 vakcinos kryžmiškai apsaugo nuo CAV-2, jos gali neužkirsti kelio subklinikinei CAV-2 infekcijai ir antigenų išplitimui. Virusas CAV-2, testuojant SmithKline Beecham vakcinuotus šunis nerastas. Komponentas CPV, esantis Vanguard¢e 5/L, buvo visapusiškai išbandytas SmithKline Beecham suagumo ir efektyvumo atžvilgiu. Nekenksmingumas ir nereaktyviškumas buvo įrodytas laboratoriniais testais ir klinikiniais bandymais natūraliose sąlygose. Produkto nepavojingumas buvo pademonstruotas duodant per os jautriems šunims didelį vakcinos štamo kiekį. Po jo sudavimo sveikatos būklė nepakito. Virusas CPV Vanguard¢e 5/L ir kiti CPV viruso štamai būdingi tuo, kad vakcinacinis virusas gali būti eksperimentuose imuniteto formavimosi periodu. Be to, vakcinacinis virusas žemais titrais buvo atsitiktinai rastas vakcinuotų šunų ekskrementuose. Testavimas parodė, kad vakcinos štamas netampa virulentišku net po nuoseklių pasažavimų per jautrius šunis.

Visiems jautriems testuojamiems šunims vakcinacijos metu susidarė CPV antikūniai ir jie apsaugojo nuo virulentiško CPV peroralinio sudavimo ir atvirkščiai, dirbtinai užkrėtus nevakcinuotus kontrolinius šunis pasireiškė visi CPV infekcijos klinikiniai simptomai, įskaitant vėmimą ir viduriavimą su krauju ir gleivėmis ekskrementuose. Virusas - sukėlėjas buvo išskirtas iš išmatų 1/20 vakcinuotų šunų, tuo tarpu jis buvo išskirtas iš visų nevakcinuotų šunų išmatų. Be to, kontroliniams šunims išsivystė žymi limfopenija, tuo tarpu vakcinuotiems šunims po užkrėtimo virulentiniu CPV limfopenija nebuvo stebima.

NURODYMAI:
1.Bendri nurodymai: ištirpinti vakciną Leptospira bakterinu, laikantis aseptikos taisyklių. Švirkšti 1 ml po oda ar į raumenis.
2.Pirminė vakcinacija: vakcinacijai vartojamos 2 dozės su 3-4 savaičių pertrauka.
3.Revakcinacija: rekomenduojama kasmet revakcinuoti įprasta doze.

ATSARGUMO PRIEMONĖS:
1.Laikyti 2°C - 7°C temperatūroje. Neužšaldyti.
2.Turinį panaudoti iš karto po ištirpdymo.
3.Sterilūs švirkštai ir adatos turi būti vienkartiniai. Nesterilizuoti chemikalais, nes net nedideli dezinfekcinės medžiagos kiekiai gali inaktyvuoti vakciną.
4.Flakonus ir nepanaudotą vakciną reikia sunaikinti.
5.Negalima vakcinuoti nėščių kalių.
6.Kaip konservantus turi sudėtyje peniciliną ir streptomiciną.
7.Anafilaksinio šoko atveju vartoti epinefriną ar jo analogą.
8.Nežiūrint į tai, kad vakcina yra efektyvi, kai kuriems šunims gali neišsivystyti arba neišsilaikyti atitinkamas imunitetas jei vakcinacija atlikta tada, kai šuniui buvo inkubacinė kito susirgimo stadija, jei šuo buvo labai nusilpęs ar užsikrėtęs parazitais, streso būsenoje po transportavimo ar laikymo nepalankiose sąlygose.

TIEKIMAS: dėžutės po 25 dozes flakonuose.Tik veterinariniam vartojimui.

Atgal